Më e keqja nuk ka ardhur? Ja çfarë thonë meteorologët për orët në vijim…(Foto)

LAJME

Më e keqja nuk ka ardhur? Ja çfarë thonë meteorologët për orët në vijim. Përgjatë 24 orëve të fundit, shumë qytete janë përballur me reshje bore në disa prej tyre me intensitet të lartë. Megjithatë situata pritet se do të vijë edhe më shumë ulje të temperaturave dhe reshje të mëdha të borës.

Grupet e emergjencave civile i kanë ardhur në ndihmë një fëmije 9 vjeç të paralizuar, i cili kishte mbetur i bllokuar në banesë si pasojë e përmbytjeve.

Emergjencat kanë bërë të mundur nxjerrjen nga banese të fëmijës dhe transportin e tij me anë të një varke.
Ndërkohë, probleme nga përmbytjet ka pasur edhe në qendër të Fushë Krujës, por ditën e sotme është bërë i mundur qarkullimi i automjeteve.

Leave a Reply