Ekskluzive: LDK-ja drejt tërheqjes nga Qeveria pas shkarkimit të Veliut, LDK-ja kërkon mocion...

Burime të Gaztës Insajderi nga Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) ka thënë se pritet mocion votëbesimi për qeverinë Kurti dhe shkarkim të qeverisë. Në LDK...

LAJMI FUNDIT: Kurti shkarkon Agim Veliun

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti e ka shkarkuar sot ministrin e punëve të brendshme, Agim Veliun. Kjo sipas Kurtit, pas deklaratave që Ministri Veliu i...

Gjilani në traumë, këngëtari me Koronavirus këndoi në pranin e keti politikani shum të...

Këngëtari Muhamet Sejdiu, i cili tashmë ka dalë pozitiv me Koronavirus, më 13 mars ka kënduar në një aheng ditëlindjeje në Gjilan, aty ku...

Presidenti propozon shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme në vend – nesër behën të…

Presidenti propozon shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme në vend – nesër behën të ditura masat Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, i ka propozuar...

LAJMI I FUNDIT: Këngëtari i njohur kosovar del pozitiv me koronavirus, Ja detajet!

Këngëtari i njohur muzikës popullore, nga Kosova, Muhamet Sejdiu tash e disa vite është pjesë e skenës muzikore shqiptare. Burimet e Indeksonline mësojnë se për...

Si te kuptojme nese jemi te prekur nga CoronaVirusi brenda 10 Sekondave?

Gjithandej degjojme vetem lajme mbi kete viroze te cuditshme qe ka prekur shume njerez dhe ka pasur viktima ne mbare boten. Mirepo duke qene se...

Lajmi fundit: Edhe një i prekur me coronavirus

Ai ka deklaruar se deri tani në vend janë testuar 271 mostra të dyshimta, derisa, 17 prej tyre kanë rezultuar pozitive. “Deri më sot në...

Albin Kurti godet shum keq Hashim Thaqin Siç kemi qeveri të re, duhet me...

Po vazhdon debati paralemntar për çështjen e taksës dhe raportet e Kosovës me SHBA-në, seancë kjo e kërkuar nga opozita e Kuvendit.Para deputetëve, kryeministri...

LAJMI I FUNDIT: Thaçi paralajmëron Kurtin: Të takohemi sa nuk është marrë ndonjë vendim...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka folur pas takimit që ka pasur me liderët e partive politike pas situatës së fundit të krijuar si...

Kurti nuk e ka në agjendë asnjë takim me Thaçin, pavarësisht tri orareve të...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka kërkuar që të takohet sot me kryeministrin Albin Kurti, duke ia lënë të hapura tri opsione, siç kanë...
- Advertisement -

Latest article

Molliqaj thotë se Albin Kurti po e rrëzon veten sepse dëshiron ose pushtet absolut...

Kryetari i PSD’së, Dardan Molliqaj, ka reaguar pas shkarkimit të ministrit të Punëve të Brendshme të Kosovës, Agim Veliu, nga kryeministri, Albin Kurti. Në një...

Mustafa: Veprimet e Kurtit çojnë në prishje të koalicionit, Se ai po lypke me...

Kryetari i LDK-së Isa Mustafa ka reaguar rreth shkarkimit të Ministrit Veliu nga kryeministri Albin Kurti. Përmes një postimi në Facebook, Mustafa e ka quajtur...

Ekskluzive: LDK-ja drejt tërheqjes nga Qeveria pas shkarkimit të Veliut, LDK-ja kërkon mocion...

Burime të Gaztës Insajderi nga Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) ka thënë se pritet mocion votëbesimi për qeverinë Kurti dhe shkarkim të qeverisë. Në LDK...