Daut Haradinaj ‘dridhë’ Kosovën me deklaratë

Anëtari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Daut Haradinaj, ka njoftuar për një prurje të re në partin e tij. Përmes një postimi në...

LAJMI I FUNDIT: Merret vendimi për barnat më të përdorura, OKI nuk do t’u...

Një nga barnat më të përdorura kundër dhimbjeve, OKI (80 mg) nuk do të shitet më në asnjë farmaci pa recetë. Vetëm Oki Task, i...

Sot ra kufiri, sot ra Kushtetuta – Nuk ka me ”ne” dhe ”ata” –...

Një qytetar nga Fieri ka bërë një shkrim shumë emocionues për ndihmën që dha sot populli i Kosovës për të prekurit nga tërmeti në...

Eskkluzive: Lista e kandidatëve të AAK-së që kanë fituar votat për tu bërë deputetë

Eskkluzive: Lista e kandidatëve të AAK-së që kanë fituar votat për tu bërë deputetë Gazeta NewBorn, ka siguruar listën e kandidatëve të koalicionit AAK-PSD, të...

Ky është babai i Albin Kurtit – Kaq shumë ngjajnë mes vete (Foto)

E kemi parë shpesh me gruan dhe të bijën e tij nëpër tubime e nëpër media, por a e dini kush është babai i...

Në PDK apo AAK? Ja ku shkoj Ramiz Kelmendi

Ish- deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Ramiz Kelmendi ka folur lidhur me ndonjë kalim të mundshëm në ndonjë parti tjetër politike, shkruan Gazeta...

Tepihu 5300 euro i porositur nga qeveria Kurti , u ble për inat të...

Sot është publikuar një tender për tepih nga Ministria e Administratës Publike, për ndërtesën qeveritare. Tepihi pritet të kushtojë diku rreth 5300 euro. Kungulli.com mëson se...

LAJMI I FUNDIT: Qeveria shkarkon Betim Reçicen dhe caktohet ky Sekretari i ri i...

Në Mbledhjen e sotme të Qeverisë së Kosovës po bëhen zëvendësimet të sekretarëve të disa ministrive.Është larguar nga pozita e sekretarit të Përgjithshëm të...

Njihuni me dy vëllezërit e Albin Kurtit – E pabesueshme se çka punojnë (Foto)

Arianiti thuhet se tani punon në KEK, por këto informata nuk janë të sigurta.Shumë pak dihet për familjen e Kryeministrit në ardhje, Albin Kurtit,...

ErdhiDita për shkarkime, këta janë zyrtarët që e pësuan nga Albin Kurti

Kryeministri Albin Kurti, ka marrë sot një sur vendimesh ku ka shkarkuar zyrtarët shtetërorë, të cilët kanë qenë pjesë e ministrive të ndryshme në...
- Advertisement -

Latest article

Molliqaj thotë se Albin Kurti po e rrëzon veten sepse dëshiron ose pushtet absolut...

Kryetari i PSD’së, Dardan Molliqaj, ka reaguar pas shkarkimit të ministrit të Punëve të Brendshme të Kosovës, Agim Veliu, nga kryeministri, Albin Kurti. Në një...

Mustafa: Veprimet e Kurtit çojnë në prishje të koalicionit, Se ai po lypke me...

Kryetari i LDK-së Isa Mustafa ka reaguar rreth shkarkimit të Ministrit Veliu nga kryeministri Albin Kurti. Përmes një postimi në Facebook, Mustafa e ka quajtur...

Ekskluzive: LDK-ja drejt tërheqjes nga Qeveria pas shkarkimit të Veliut, LDK-ja kërkon mocion...

Burime të Gaztës Insajderi nga Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) ka thënë se pritet mocion votëbesimi për qeverinë Kurti dhe shkarkim të qeverisë. Në LDK...