Me lot në sy flet plaku: Serbët më thanë ta zgjedhi njërin djal, nga...

I moshuari, Isa Sherifi, shprehet se të gjithë ushtarët serbë o.fendonin dhe sh.anin kosovarët.R.egjimi s.pastrues i S.llobodan M.illosheviçit kishte si synim e.liminimin e çdo...

Gani Geci vjen me një paralajmërim për Albin Kurtin: Ja se çfarë i përmend...

Gani Geci vjen me një paralajmërim për Albin Kurtin: Ja se çfarë i përmend liderit të VV-së Gani Geci, përmes një komenti në Facebook, ka...

O Albin, mos i beso Edi Ramës se është shok i Hashimit dhe Baton...

Edi Rama po bën çmos të mbrojë veten gjoja se qenka kundër ndryshimit të kufijve. Këtë qëndrim të tij na e shprehu kandidati për...

Sot Varroset 18-Vjeçari Që Humbi Jetën Në Aksident Në Gjermani

“Të dashur miq, shokë dhe dashamirë, ju njoftojmë se varrimi i të ndjerit Boletin (Isa) Reçica, bëhet sot në orën 15:00, në varrezat e...

E konfirmon vetë Dardan Molliqaj: Unë tërhiqem nga gara…

Kandidati për deputet nga radhët e koalicionit AAK-PSD, Dardan Molliqaj, është i ftuar në emisionin Pressing Zgjedhor në T7. Molliqaj në këtë emision ka folur...

Nis ndarja e hises së pushtetit: Çka do t’i takojë VV-së e çka LDK-së?!

Takimi që ka zgjatur ndërmjet kreut të Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti dhe kryetarit të LDK-së Isa Mustafa e Vjosa Osmanit për më shumë se...

Djali i heroit Agim Ramadani falënderon Haradinajn për ushtrinë e Kosovës

Djali i Heroit të Kosovës, Agim Ramadani, është parë sot në tubimin e koalicionit AAK-PSD në Obiliq.Ai ka marrë edhe fjalën ku ka falënderuar...

A jeni bërë gati? Ja çfarë moti na pret qysh nga nesër

Në fundjavë në Kosovë pritet mot i kthjellët. Në fillim të javës së ardhshme më ngrohtë dhe me diell, e në pjesën e dytë...

LAJMI FUNDIT: Liberalizimi i vizave me 1 tetor?

Kandidati për kryeministër nga radhët e koalicionit AAK-PSD, Ramush Haradinaj ka deklaruar se në qeverisjen e tij të ardhshme do të fokusohet në zhvillim...

Emrat e ministrave nga LDK-ja?

Sot pritet të arrihet marrëveshja për koalicionin pas zgjedhor mes LVV-së dhe LDK-së, koalicion ky i cili do ta foromojë edhe Qeverinë e re. Qeveria...
- Advertisement -

Latest article

Molliqaj thotë se Albin Kurti po e rrëzon veten sepse dëshiron ose pushtet absolut...

Kryetari i PSD’së, Dardan Molliqaj, ka reaguar pas shkarkimit të ministrit të Punëve të Brendshme të Kosovës, Agim Veliu, nga kryeministri, Albin Kurti. Në një...

Mustafa: Veprimet e Kurtit çojnë në prishje të koalicionit, Se ai po lypke me...

Kryetari i LDK-së Isa Mustafa ka reaguar rreth shkarkimit të Ministrit Veliu nga kryeministri Albin Kurti. Përmes një postimi në Facebook, Mustafa e ka quajtur...

Ekskluzive: LDK-ja drejt tërheqjes nga Qeveria pas shkarkimit të Veliut, LDK-ja kërkon mocion...

Burime të Gaztës Insajderi nga Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) ka thënë se pritet mocion votëbesimi për qeverinë Kurti dhe shkarkim të qeverisë. Në LDK...