Në PDK apo AAK? Ja ku shkoj Ramiz Kelmendi

Ish- deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Ramiz Kelmendi ka folur lidhur me ndonjë kalim të mundshëm në ndonjë parti tjetër politike, shkruan Gazeta...

Ekskluzive: LDK-ja lë jashtë listës së kandidimit këtë ish-deputet të saj

Gjashtë shtatori është dita e fundit kur paritë politike e kanë mundësinë që ti dërgojnë në KQZ listat e tyre me kandidatët për deputet. Tashmë...

Ramushi dhe Anita e përcjellin Gjinin në ditën e parë të shkollës, por ky...

Kryeministri në dorëheqje Ramush Haradinaj dhe bashkëshortja e saj Anita kanë përcjellur djalin e tyre Gjinin në ditën e parë të shkollës. Haradinaj përmes disa...

Blerta Deliu ne zi, e dhimbshme se kush i ndërroi jetë

27 vjeçarja nga Drenasi Drenushë Demaj, ka ndërruar jetë pas një sëmundje të rrallë me të cilën luftoi disa vite. Lajmin për humbjen e saj...

Pamje ekskluzive nga grabitja e armatosur në Shtime, qytetarët bërtasin të tmerruar

Mëngjesin e sotëm në Shtime ka ndodhur një grabitje e armatosur në filialin e një banke. Lajmin e grabitjes e ka konfirmuar edhe policia Policia...

Ekskluzive: Kjo pritet të jetë top 10-shja e PDK-së në garën për deputet

Edhe pak ditë kanë mbetur nga përfundimi i listave të kandidatëve për deputet, të cilët do të garojnë me 6 Tetor në zgjedhjet e...

Daut Haradinaj ‘dridhë’ Kosovën me deklaratë

Anëtari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Daut Haradinaj, ka njoftuar për një prurje të re në partin e tij. Përmes një postimi në...

Anton Quni e krahason Vjosa Osmanin me…

Kryetari i degës së Lidhjes Demokratike në Prizren, Anton Quni, e ka krahasuar kandidaten e LDK-së për Kryeministre, Vjosa Osmanin, me figurën e Hyjneshës...

LAJMI I FUNDIT: “Pas zgjedhjev, do bëjmë koalicion me këtë parti” ( VIDEO)

I pyetur se kujt ia kishte drejtuar fjalën “qenef mashkull” pas fjalës së Kadri Veselit në kuvend, me rastin e ceremonisë së përvjetorit të...

Ekskluzive: Lista e kandidatëve për deputet nga koalicioni AAK-PSD, do befasoheni kush është i...

Me 6 tetor në Kosovë do të mbahen zgjedhjet e parakohshme. Tashmë partitë politike kanë filluar që t’i përpilojnë listat e tyre të kandidatëve...
- Advertisement -

Latest article

Molliqaj thotë se Albin Kurti po e rrëzon veten sepse dëshiron ose pushtet absolut...

Kryetari i PSD’së, Dardan Molliqaj, ka reaguar pas shkarkimit të ministrit të Punëve të Brendshme të Kosovës, Agim Veliu, nga kryeministri, Albin Kurti. Në një...

Mustafa: Veprimet e Kurtit çojnë në prishje të koalicionit, Se ai po lypke me...

Kryetari i LDK-së Isa Mustafa ka reaguar rreth shkarkimit të Ministrit Veliu nga kryeministri Albin Kurti. Përmes një postimi në Facebook, Mustafa e ka quajtur...

Ekskluzive: LDK-ja drejt tërheqjes nga Qeveria pas shkarkimit të Veliut, LDK-ja kërkon mocion...

Burime të Gaztës Insajderi nga Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) ka thënë se pritet mocion votëbesimi për qeverinë Kurti dhe shkarkim të qeverisë. Në LDK...