Çfarë po kërkon ikonografia e flamurit të Turqisë në fushatën e Albin Kurtit?

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka filluar takimet me strukturat e partisë së tij nëpër qytete të ndryshme të Kosovës. Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje,...

Nuk e keni parë në emisione televizive, por ky është Frashëri, vëllau i Ramushit...

Frashër Haradinaj është vëllai i Kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj. Vetoni, është pika e dobët e Ramushit dhe Dautit. Ndryshe nga dy vëllezërit më të...

E dhimbshme: Ndërron jet gazetari shumë i njohur kosovar

Ka humbur jetën gazetari i njohur kosovar. Pas një sëmundje të shkurtë, sot ka v.dekur dramaturgu, gazetari, arsimtari i gjuhës rome dhe Drejtori i Radios...

Ky është lajmi fundit për vizat dhe do të…

Vetëm 16 nga 53 lëndët e shënjestruara për liberalizimin e vizave, deri tash kanë marrë verdikt përfundimtar nga drejtësia kosovare. Sipas Institutit të Kosovës për...

Vjen një superlajm për Kosovën

Kryetari i organizatës “Paneuropa-Jugend Bayern” (Rinia Panevropiane e Bavarisë) njëherit nënkryetar i të njëjtës organizatë për Gjermani, Christian Hoferer, ka kritikuar në mënyrën më...

I komentoj në Facebook “mos rrej”, kandidati për deputet i shkoj në shtëpi

Një ngjarje interesante ka ndodhur me një qytetar i cili i ka komentuar kandidatit për deputet nga radhët e AAK-së dhe nënkryetarit Erolld Belegu. Në...

Haradinaj: Vetëm këtë parti e shohim rivale për vend të parë

Kandidati për deputet në Kuvendin e Kosovës nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Daut Haradinaj, ka folur për garën mes partive politike...

Lajm i gëzueshëm për veteranët e vërtetë të UÇK-së! URIME

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, me anë të një postimi në Facebook ka thënë se do të pastroj listat e veteranëve...

Daut Haradinaj i çon ”selamë” Rexhep Selimit

Daut Haradinaj i tërheq vërejtjen Rexhep Selimit: Kujdes kur flet për figura të luftës. Kandidati për deputet nga radhët e AAK’së, Daut Haradinaj, i ftuar...

Dalin rezultatet e sondazhit të fundit: Kështu rënditën partitë politike

Analisti politik Armend Muja, i cili për një kohë të gjatë ka bërë edhe sondazhe për zgjedhje të ndryshme ka dhënë rezultatet e fundit. Ai...
- Advertisement -

Latest article

Thaçi: Kam punuar nga 14 orë në ditë në shërbim të popullit dhe nga...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi deklaroi se ai punon nga 14 orë në ditë dhe të gjithë këtë e bën vetëm për të mirën...

Pas disa orësh ndryshon gjithçka, ja çfarë parashikohet të ‘vijë’ Ne Kosove

Pas disa orësh ndryshon gjithçka, ja çfarë parashikohet të ‘vijë’ në ShqipëriTeksa diten e shtunë moti ishte i kthjellët me vranësira në zhvillim, kryesisht...

Ekskluzive: Vjosa Osmani me parti të re, Ja si do të quhet partia e...

Gazeta NewBorn, mëson se Osmani me disa figura tjera pritet që së shpejti ta formojë partinë e re e cila pritet të quhet Lëvizja...