Del video se si shkrihet duke qeshur Albin Kurti dhe Brnabiq!

Albin Kurti e Ana Bërnabiq e kanë kaluar shumicën e kohës afër njëri-tjetrin në Samitin e Londrës, ku duket që kryeministrin e Kosovës dhe...

Vdes Mehmet Kosova

Ai është ndër personazhet e para të serialeve turke që pushtoi zemrat e shqiptarëve. Kenan Imirzalioglu është aktor shumë i njohur në Turqi. Ai ka...

Kjo është bashkëshortja bukuroshe e ministrit Lumir Abdixhiku

A e njihni bashkëshorten bukuroshe të ministrit Lumir Abdixhiku? Lumir Abdixhiku është ministri i ri i Infrastrukturës nga radhët e LDK-së. Ai ishte filimisht deputet nga...

Këshilltari i Kryeministrit nuk është Doktor Shkence, ende s’i ka përfunduar studimet në…!

Zyra e Kryeministrit Albin Kurti s’ka treguar të vërtetën kur ka lëshuar një komunikatë se një këshilltar i Shefit të Qeverisë bartë titullin e...

LAJMI I FUNDIT: Sulmohet me vezë zëvendëskryeministri Avdullah Hoti , Ja gjendja e ti!

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti është sulmuar me vezë sot afër ndërtesës së qeverisë. Sulmohet me vezë zëvendëskryeministri Avdullah Hoti Arsyeja si duket është heqja e...

Pasi i ka vdekur nëna, Xhabir Zharku mund të lirohet për një ditë dhe...

Xhabir Zharku mund të lirohet për një ditë, pasi nëna e tij ka ndërruar jetë. Ish-kryetari i komunës së Kaçanikut, Xhabir Zharku mund të lirohet...

A jeni bërë gati? Ja moti nga nesër

Natën mundësi për reshje të dobëta bore rreth viseve kodrinore-malore. Nga e dita e diel mot i butë me vranësira dhe diell Një front i...

Nga nipi i Sami Lushtakut, këshilltarja e Haradinajt e deri tek “modelet” e Instagramit,...

Ministri i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, z. Glauk Konjufca ka shkarkuar sot 14 konsujë që ishin emëruar në disa ambasada të Kosovës në...

Glauk Konjufca e emëron tezakun konsull në Mynih!?

Glauk Konjufca sot ka marrë dy vendime të rëndësishme. Vendimi i parë është shkarkimi i 12 konsujve të emëruar rishtazi. Vendimi tjetër i rëndësishëm është emërimi...

Ky lider i madh botror e uron Albin Kurtin për këtë që…!?

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti ka pranuar telegram urimi nga kryeministri i Mbretërisë së Bashkuar, Boris Johnson. Në letrën e urimit, Johnson ka...
- Advertisement -

Latest article

Molliqaj thotë se Albin Kurti po e rrëzon veten sepse dëshiron ose pushtet absolut...

Kryetari i PSD’së, Dardan Molliqaj, ka reaguar pas shkarkimit të ministrit të Punëve të Brendshme të Kosovës, Agim Veliu, nga kryeministri, Albin Kurti. Në një...

Mustafa: Veprimet e Kurtit çojnë në prishje të koalicionit, Se ai po lypke me...

Kryetari i LDK-së Isa Mustafa ka reaguar rreth shkarkimit të Ministrit Veliu nga kryeministri Albin Kurti. Përmes një postimi në Facebook, Mustafa e ka quajtur...

Ekskluzive: LDK-ja drejt tërheqjes nga Qeveria pas shkarkimit të Veliut, LDK-ja kërkon mocion...

Burime të Gaztës Insajderi nga Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) ka thënë se pritet mocion votëbesimi për qeverinë Kurti dhe shkarkim të qeverisë. Në LDK...