Kujdes: Ja Çfare i ndodh meIçise tuaj nese konsumoni 2 fiIxhane kafe ne Dite..!

Një studim i vitit 2019, i publikuar në Revistën Ndërkombëtare Të Tumorëve nxorri në pah se sasia e kafesë ka lidhje të drejtpërdrejtë me...

Kjo ështeë Komuna në Kosovë që jep nga 250 euro për nënat që lindin...

“Me këtë vendim Gratë-Nënat që lindin fëmijë në Qendrën Kryesore të Mjekësisë Familjare në Suharekë, për çdo lindje të fëmijës do të subvencionohen me...

Gjithë jetën ishte zvarritur, djaloshi ecën për herë të parë në jetë (Pamje)

Një djalë shtatë vjeçar, i cili duhej të zvarritej gjithandej sepse lindi me dy këmbë shumë delikate me një sindromë, ka ndërmarrë hapat e...

Testi 30 sekondësh që ju tregon nëse e keni zemrën e shëndoshë

Gjendja e mirë shëndetësore e zemrës ose jo ndikon në direkt në jetën tuaj duke qenë prej organeve më të rëndësishme. Përveç diagnostifikimeve mjekësore nëse...

Deshironi qe femija juaj te jete e zgjuar? Atehere nena duhet ta konsumoj kete...

Deshironi qe femija juaj te jete e zgjuar? Atehere nena duhet ta konsumoj kete ushqim me patjter, eshte dore me nje Ngrënia e bajameve për...

Kardiologu me i famshem i zemres prof.dr. Zhan Mitrev jep receten e jashtezakonshme per...

Kardiologu me i famshem i zemres prof.dr. Zhan Mitrev jep receten e jashtezakonshme per zemren dhe kancerin Recept per ta bere gjithe trupin gjithnje e...

Nuk e paskemi pas ditur : Neqoftese hani kastravec cdo dite ne trupin tuaj...

Nuk e paskemi pas ditur : Neqoftese hani kastravec cdo dite ne trupin tuaj do te ndodhin keto 10 gjera Që në kohët e lashta,...

Nëna mos i lidhni më foshnjat tuaja, pasi të mësoni dëmtimin e madh që...

Nëna mos i lidhni më foshnjat tuaja, pasi të mësoni dëmtimin e madh që po i shkaktoni do të pendoheni për gjithë jetën Ekspertët paralajmërojnë...

Çfarë ju ndodh nëse pini një gotë çaj mali para se të flini gjumë

Çfarë ju ndodh nëse pini një gotë çaj mali para se të flini gjumë Tokat shqiptare janë të bekuara me thesarin natyral të bimës madhështore...

Në qoftë se përdorni paracetamol, duhet ta lexoni urgjent këtë lajm

Në qoftë se përdorni paracetamol, duhet ta lexoni urgjent këtë lajm Menyra sesi e perdorni paracetamilin mund tju kushtoje dhe jeten. Me poshte do te...
- Advertisement -

Latest article

Isa Mustafa: Me ZOTIN Para un President i Kosovës Edhe populli po më don...

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa ka folur për arsyet e mos arritjes së koalicionit me Lëvizjen Vetëvendosje deri më tani. Mustafa...

Kjo është vajza shqiptare që parashikon të ardhmën!

VIDEO Është një përshkrim i vetes dhe parashikim i së ardhmes, bazuar në pozicionet e planetëve në momentin e lindjes suaj.Nga ekspertët e kësaj...

Ushtrimi që po habit të gjithë, gjeni përgjigjen e saktë!!

Ushtrimi është ky: 8 ÷ 2 (2 + 2). Por cila është përgjigja e saktë e këtij ushtrimi që është bërë viral në internet?...