Kujdes: Ja Çfare i ndodh meIçise tuaj nese konsumoni 2 fiIxhane kafe ne Dite..!

Një studim i vitit 2019, i publikuar në Revistën Ndërkombëtare Të Tumorëve nxorri në pah se sasia e kafesë ka lidhje të drejtpërdrejtë me...

Kjo ështeë Komuna në Kosovë që jep nga 250 euro për nënat që lindin...

“Me këtë vendim Gratë-Nënat që lindin fëmijë në Qendrën Kryesore të Mjekësisë Familjare në Suharekë, për çdo lindje të fëmijës do të subvencionohen me...

Gjithë jetën ishte zvarritur, djaloshi ecën për herë të parë në jetë (Pamje)

Një djalë shtatë vjeçar, i cili duhej të zvarritej gjithandej sepse lindi me dy këmbë shumë delikate me një sindromë, ka ndërmarrë hapat e...

Testi 30 sekondësh që ju tregon nëse e keni zemrën e shëndoshë

Gjendja e mirë shëndetësore e zemrës ose jo ndikon në direkt në jetën tuaj duke qenë prej organeve më të rëndësishme. Përveç diagnostifikimeve mjekësore nëse...

Deshironi qe femija juaj te jete e zgjuar? Atehere nena duhet ta konsumoj kete...

Deshironi qe femija juaj te jete e zgjuar? Atehere nena duhet ta konsumoj kete ushqim me patjter, eshte dore me nje Ngrënia e bajameve për...

Kardiologu me i famshem i zemres prof.dr. Zhan Mitrev jep receten e jashtezakonshme per...

Kardiologu me i famshem i zemres prof.dr. Zhan Mitrev jep receten e jashtezakonshme per zemren dhe kancerin Recept per ta bere gjithe trupin gjithnje e...

Nuk e paskemi pas ditur : Neqoftese hani kastravec cdo dite ne trupin tuaj...

Nuk e paskemi pas ditur : Neqoftese hani kastravec cdo dite ne trupin tuaj do te ndodhin keto 10 gjera Që në kohët e lashta,...

Nëna mos i lidhni më foshnjat tuaja, pasi të mësoni dëmtimin e madh që...

Nëna mos i lidhni më foshnjat tuaja, pasi të mësoni dëmtimin e madh që po i shkaktoni do të pendoheni për gjithë jetën Ekspertët paralajmërojnë...

Çfarë ju ndodh nëse pini një gotë çaj mali para se të flini gjumë

Çfarë ju ndodh nëse pini një gotë çaj mali para se të flini gjumë Tokat shqiptare janë të bekuara me thesarin natyral të bimës madhështore...

Në qoftë se përdorni paracetamol, duhet ta lexoni urgjent këtë lajm

Në qoftë se përdorni paracetamol, duhet ta lexoni urgjent këtë lajm Menyra sesi e perdorni paracetamilin mund tju kushtoje dhe jeten. Me poshte do te...
- Advertisement -

Latest article

Molliqaj thotë se Albin Kurti po e rrëzon veten sepse dëshiron ose pushtet absolut...

Kryetari i PSD’së, Dardan Molliqaj, ka reaguar pas shkarkimit të ministrit të Punëve të Brendshme të Kosovës, Agim Veliu, nga kryeministri, Albin Kurti. Në një...

Mustafa: Veprimet e Kurtit çojnë në prishje të koalicionit, Se ai po lypke me...

Kryetari i LDK-së Isa Mustafa ka reaguar rreth shkarkimit të Ministrit Veliu nga kryeministri Albin Kurti. Përmes një postimi në Facebook, Mustafa e ka quajtur...

Ekskluzive: LDK-ja drejt tërheqjes nga Qeveria pas shkarkimit të Veliut, LDK-ja kërkon mocion...

Burime të Gaztës Insajderi nga Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) ka thënë se pritet mocion votëbesimi për qeverinë Kurti dhe shkarkim të qeverisë. Në LDK...