Mjekët gjinekologë ndalojnë këto ushqime për të gjitha gratë shtatzëna

Të sillni në jetë një foshnjë, është një arsye e mirë për të vlerësuar edhe mënyrën tuaj të jetesës. Tanimë do të ushqeheni për...

Assesi mos hani lakra turshi nëse vuani nga këto sëmundje! Mos luani me shëndetin!

Naturologu Georgije Nazarov paralajmëron për efektin e mundshëm të dëmshëm për shkak të mënyrës së përpunimit të kësaj perime Megjithatë, është e nevojshme të shikohen...

Një shperndarje ty nuk të kushton fare. Për Blerondin është shpresë për jetë!

Një shperndarje ty nuk të kushton fare. Për Blerondin është shpresë për jetë! Blerond Maraj nga Peja është diagnostifikuar me Tumor në hundë, probleme me...

Gjithë jetën ishte zvarritur, djaloshi ecën për herë të parë në jetë (Pamje)

Një djalë shtatë vjeçar, i cili duhej të zvarritej gjithandej sepse lindi me dy këmbë shumë delikate me një sindromë, ka ndërmarrë hapat e...

Dikur peshonte 206 kg, ndërsa sot femrat lënë kokën pas tij

Richard Bryansk është djali i cili peshonte 206 kilogramë pas vdekjes së papritur të babait të tij në vitin 2005. Ai ishte personi i parë...

Përmban përbërje kancerogjene, ky ilaq vazhdon të shitet në barnatoret e Kosovës

Ky ilaq po vazhdon të shitet në barnatoret e Kosovës. Ka disa ditë që Agjencia Evropiane e Barnave dha alarmin se ilaçi, i cili trajton...

Çfarë i kënaq më së shumti foshnjat kur janë në mitër…

Një lidhje e ngushtë mes jush dhe fëmijës suaj është formuar shumë më herët sesa ju mund të mendoni. Sipas një studimi të Shkencës Psikologjike,...

Në qoftë se përdorni paracetamol, duhet ta lexoni urgjent këtë lajm

Në qoftë se përdorni paracetamol, duhet ta lexoni urgjent këtë lajm Menyra sesi e perdorni paracetamilin mund tju kushtoje dhe jeten. Me poshte do te...

Nëse i vëreni këto shenja, veshkat e juaja nuk i kanë punët mirë

Të jetosh në këtë botë të zënë e bën shumë të lehtë të humbasësh disa mesazhe që trupi yt të dërgon.Çdo ditë mendjet tona...

Psikologët: Nëse fëmija shfaq këto 6 sjellje, mos qëndroni duarlidhur!

Edhe pse ka një angazhim nga ana e prindërve për të rritur fëmijët e tyre me vlera morale, mund të ndodhë që edukimi i...
- Advertisement -

Latest article

Kështu po i rrinë Leartës veshjet tradicionale me bark të rrumbullakosur

Reja e famshme e Shyhrete Behlulit po bëhet nënë për herë të dytë. Këtë e ka konfirmuar vet Learta si dhe gjithë familjarët e shtëpisë...

Lajmi i Fundit: Ky shtet sapo hoqi vizat per Kosoven ,URIME??

Pas arritjes së marrëve shjes Kosovë-Serbi në Ëashignton, SHBA-ja do të heqë vizat për kosovarët që duan të udhëtojnë në Amerikë. Përmes programit “Visa Waiver”.Këtë...

LAJMI I FUNDIT: Dardan Molliqaj godet shum rëndë Albin Kurtin, nga neser do ju...

Shko Albin se kompleksi yt me historinë atje shërohet. Atje po e rishkruajnë historinë. Tregoju në Hagë se historia duhet të ndryshohet, sidomos aty ku...