Leonora ka disa fjalë për lojtarët kosovar, pas ndeshjes me Anglinë

Leonora Jakupi vazhdon të mbetët ndër këngëtaret më të dashura pë publikun tonë. Edhe pse ka kohë që nuk ka lansuar ndonjë projekt të ri,...

“E çoi në shitore futbollistin anglez” – kjo video e Mërgim Vojvodës bëhet hit...

Një moment gjatë ndeshjes Angli-Kosovë, kur mbrojtësi i Kosovës, Mërgim Vojvoda, bën lëvizje mashtruese ndaj mbrojtësit anglez, Ben Chilëwell, është bërë hit në internet.Madje,...

Tifozët anglezë tallen me Kosovën, kjo është kënga e tyre pas golit të pestë

Tifozët anglezë janë tallur me futbollistët e Kosovës pas golit të pestë të shënuar nga Anglia ndaj Kosovës, në ndeshjen që po zhvillohet momentalisht...

Vjen lajm fatanstik për Kosovën, pak para fillimit të ndeshjes me Anglinë

Ylli i Kosovës, Vedat Muriqi, sonte e ka edhe një arsye më shumë për ta dhënë krejt energjinë për ekipin tonë përfaqësues në ndeshjen...

Rita Ora përkrahë fuqishëm Kosovën në ndeshjen kundër Anglisë, Ja qfar beri në keto...

Këngëtarja shqiptare, Rita Ora e cila është rritur dhe ka zhvilluar karrierën në Anglisë ka treguar mbështetjen e saj për ndeshjen që zhvillohet sonte...

Dikur luanin kundër ushtarëve anglez kurse sot luajnë kundër kombëtares angleze

Sonte Kosova do të luaj kundër kombëtares së Anglisë, në kuadër të kualifikimeve për Euro2020. Dikur luanin kundër ushtarëve anglez kurse sot luajnë kundër kombëtares...

‘Dridhet’ Anglia, Muja godet…

Ka përfunduar pjesa e parë e takimit Angli u21 – Kosovë u21.Pjesa e parë e takimit ka përfunduar me rezultatin 1-0, në të mirë...

Ylli i Kosovës e konfirmon lajmin e madh para ndeshjes me Anglinë

Qendërmbrojtësi i Kombëtares së Kosovës, Fidan Aliti, ka konfirmuar nëse do të jetë i gatshëm të luaj me Anglinë.Ai pësoi një lëndim në dorë...

E pabesueshme: Ish ministri i sportit, punon teknik i transmetimit në ndeshjen Kosovë –...

Ish ministri i Ministrisë Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Valton Beqiri është pjesë e ekipit transmetues nikoqir të ndeshjes Kosovë – Rep. e Çekisë, raporton...

Kështu duket ambienti brenda dhe jashtë stadiumit para ndeshjes Kosova – Çekia

Kosova do të përballet sot me Çekinë, ndeshje kjo e vlefshme për kualifikimet e Kampionatit Evropian të vitit 2020, transmeton zeri.info Ndeshja do të fillojë...
- Advertisement -

Latest article

Menjëherë pas kurorëzimit, Blero bën deklaratën e parë si i martuar

Blero dhe Afrona kanë kurorëzuar lidhjen e tyre me martesë, shkruan .Çifti kanë organizuar gjithçka tek Rana e Hedhun në Shengjin.E vetëm pak orë...

Leonora Jakupi merr gjithë vëmendjen në dasmën e Bleros dhe Afronës

Kanë qenë të shumtë tê ftuarit nga estrada në dasmën e Bleros dhe Afrona, shkruan GazetaBlic.Ne mesin e tyre ka qenë dhe këngëtarja Leonora...

Në dasmën e saj, Afrona bën veprimin që s’e priti askush

Blero dhe Afrona sot i kanë dhënë fund beqarisë. Ata kanë organizuar një dasmë madhështore dhe me shumë të ftuar,Në dasmën e saj, Afrona bën...