Vjen lajm fatanstik për Kosovën, pak para fillimit të ndeshjes me Anglinë

Ylli i Kosovës, Vedat Muriqi, sonte e ka edhe një arsye më shumë për ta dhënë krejt energjinë për ekipin tonë përfaqësues në ndeshjen...

Rita Ora përkrahë fuqishëm Kosovën në ndeshjen kundër Anglisë, Ja qfar beri në keto...

Këngëtarja shqiptare, Rita Ora e cila është rritur dhe ka zhvilluar karrierën në Anglisë ka treguar mbështetjen e saj për ndeshjen që zhvillohet sonte...

Dikur luanin kundër ushtarëve anglez kurse sot luajnë kundër kombëtares angleze

Sonte Kosova do të luaj kundër kombëtares së Anglisë, në kuadër të kualifikimeve për Euro2020. Dikur luanin kundër ushtarëve anglez kurse sot luajnë kundër kombëtares...

‘Dridhet’ Anglia, Muja godet…

Ka përfunduar pjesa e parë e takimit Angli u21 – Kosovë u21.Pjesa e parë e takimit ka përfunduar me rezultatin 1-0, në të mirë...

Ylli i Kosovës e konfirmon lajmin e madh para ndeshjes me Anglinë

Qendërmbrojtësi i Kombëtares së Kosovës, Fidan Aliti, ka konfirmuar nëse do të jetë i gatshëm të luaj me Anglinë.Ai pësoi një lëndim në dorë...

E pabesueshme: Ish ministri i sportit, punon teknik i transmetimit në ndeshjen Kosovë –...

Ish ministri i Ministrisë Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Valton Beqiri është pjesë e ekipit transmetues nikoqir të ndeshjes Kosovë – Rep. e Çekisë, raporton...

Kështu duket ambienti brenda dhe jashtë stadiumit para ndeshjes Kosova – Çekia

Kosova do të përballet sot me Çekinë, ndeshje kjo e vlefshme për kualifikimet e Kampionatit Evropian të vitit 2020, transmeton zeri.info Ndeshja do të fillojë...
- Advertisement -

Latest article

Kështu po i rrinë Leartës veshjet tradicionale me bark të rrumbullakosur

Reja e famshme e Shyhrete Behlulit po bëhet nënë për herë të dytë. Këtë e ka konfirmuar vet Learta si dhe gjithë familjarët e shtëpisë...

Lajmi i Fundit: Ky shtet sapo hoqi vizat per Kosoven ,URIME??

Pas arritjes së marrëve shjes Kosovë-Serbi në Ëashignton, SHBA-ja do të heqë vizat për kosovarët që duan të udhëtojnë në Amerikë. Përmes programit “Visa Waiver”.Këtë...

LAJMI I FUNDIT: Dardan Molliqaj godet shum rëndë Albin Kurtin, nga neser do ju...

Shko Albin se kompleksi yt me historinë atje shërohet. Atje po e rishkruajnë historinë. Tregoju në Hagë se historia duhet të ndryshohet, sidomos aty ku...