Cilës Ministri po ia mësyen Albulena Haxhiu me këtë…

0
183

Albulena Haxhiu për vite me radhë ka qenë aktiviste e “Vetvendosjes”. Ajo, ishte pjesë e lëvizjes dhe më pas u bë pjesë e strukturave më të larta të partistë, shkruan “Kosovarja”.

Albulena Haxhiu, që është juriste e diplomuar, hedhi hapin në skenën e politikës dhe duket se bëri mirë, pasi ia doli me sukses.Albulena, u konsiderua një prej zërave më të fuqishëm të opizitës në Kuvendin e Kosovës, ku e ngriti zërin për shumë çështje me rëndësi, shkruan “Kosovarja”.

Ndër vite, Albulena është bërë përherë e më potente në politikë, ndërkohë që ka ndryshuar edhe stili i saj i veshjes, që tani është ndjeshëm më formal.

Me fitoren e “VV”, me këtë veshje, Albulena garant po ia mësyen Ministrisë së Drejtësisë. /Kosovarja/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here