Deputetja e LDK-së: Glauk Konjufca të japë dorëheqje, se po tja…!?

0
263

Deputetja e zgjedhur nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Hykmete Bajrami ka deklaruar se pret që kryetari i sapozgjedhur i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca të japë dorëheqje.Sipas saj fati i koalicionit në mes Vetëvendosjes dhe LDK-së varet nga pozita e tij.
Deputetja Bajrami tha madje se beson që Konjufca as nuk e ka ditur se do të zgjidhej kryetar i Kuvendit në seancën konstituive të 26 dhjetorit.“Sa i përket rastit të Konjufcës, nuk është tallje, bile unë personalisht duke e njohtë Konjufcën, ai do të reflektoi dhe të japë dorëheqje vet. Sepse këto ditë fati i koalicionit varet nga kjo pozitë”, tha Bajrami në T7.Ajo shtoi se në seancën e 26 dhjetori, Konjufca nuk ka qenë i përgatitur për atë pozitë./Indeksonline ja dhe inqizimi me posht dhe komentone vet;

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here