E pabesueshme, Zbulohet e vërteta se pse Albin Kurti po “tutet” të bëhet Kryeministër

0
262

Pse po refuzon Albin Kurti që ta marrë mandatin për formimin e Qeverisë? Nga mungesa e marrëveshjes me LDK-në, apo nga mungesa e guximit për t’i marrë përgjegjësitë si Kryeministër i Kosovës?Albin Kurti nuk i është përgjigjur sot ftesës për takim nga Presidenti Hashim Thaçi, për në orën 13:30, për ta caktuar mandatarin për formimin e Qeverisë, me arsyetimin se nuk ndodhet në Prishtinë, ndonëse është raportuar se ai është parë gjatë ditës në kryeqytet.Lideri i Vetëvendosjes nuk ka reaguar as pas ftesës e dytë të Presidentit, për takimin në orën 20:00, i cili ka kërkuar që pas konstituimit të Kuvendit të mos ketë vonesa në formimin e institucioneve të shiko pamjet ekskluzive shtype rek1amen dhe ndiq videon vetem per juve;

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here