E para Vjosa, ja kush rënditet i dyti si më i votuari në LDK…- komplet lista me numrin e votave

0
140

E para Vjosa, ja kush rënditet i dyti si më i votuari në LDK…- komplet lista me numrin e votave
Kandidatja për kryeministre Vjosa Osmani, ka thyer rekord sa i përket votave. Ajo nga 200 mijë vota sa mori LDK-ja me 6 tetor, ka grumbulluar 162.209 vota, duke ia thyer rekordin Albin Kurtit, i cili në 2017 kishte rreth 144 mijë vota, shkruan Gazeta NewBorn.

Mbetët të shihet nëse Kurti ka më shumë vota se sa në zgjedhjet e kaluara ato të 2017-tës.I dyti në LDK si më i votuari është Kujtim Shala me 36.142 vota, pastaj Anton Quni me 28.908 vota, i pasuar nga Lumir Abdixhiku me 27.032 vota dhe listën e përmbyllë Valentina Bunjaku-Rexhepi me 6,810 vota.

Kujtojmë se në këtë listë nuk janë përfshirë votat me kusht dhe ato nga diaspora/Gazeta NewBorn/

Lista e plotë:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here