Categories: Lajme

Ekskluzive: Ministrja e parë në Qeverinë e ardhshme të Kurtit

Qeveri Kurti II pritet të jetësohet së shpejti. KQZ sot ka publikuar rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të cilat i hapin rrugë krijimit të institucioneve.

Burime të Indeksonline mësojnë se Emilia Redzepi do të jetë ministre përsëri në Qeverinë Kurti.

Deputetja e komunitetit boshnjak ka fituar një mandat në Parlamentin e Kosovës me partinë NDS, por që sinqeriteti i saj në Qeverinë e kaluar Kurti pritet të shpërblehet me postin e ministres për të. Redzepi ka qenë e vetmja nga partitë e pakicave që kishte votuar kundër rrëzimit të Qeverisë Kurti dhe duke pranuar të jetë opozitë si pjesë e pakënaqësisë ndaj rrëzimit të Qeverisë Kurti I.

Indeksonline mëson se Redzepi me shumë gjasë do të jetë përsëri në krye të Ministrisë së Administrimit të Pushtetit Lokal, por që opsionet janë të hapura edhe në ministri të tjera.

cima4

Recent Posts

LAJMI I FUNDIT: Jepet lajmi i shumëpritur, me këtë datë pritet të hapen diskotekat!

Vitin e kaluar diskotekat në Kosovë nuk ishin të hapura si pasojë e pandemisë Covid…

7 days ago

Detaje nga krimi makabër në Drenas, ja kush është djali që mbeti i vrarë dhe babai i plagosur rëndë FOTO

Detaje nga krimi makabër në Drenas, ja kush është djali që mbeti i vrarë dhe…

1 week ago

Ky është i dyshuari për vrasjen e të miturit dhe plagosjen e babait të tij në Drenas

Nga të shtënat me armë zjarri sonte në pyllin e fshatit Gradicë në Drenas u…

2 weeks ago

LAJMI I FUNDIT: O zot me ta keput shpirtin kjo është vajza që vdiq mbrëmë në aksident trafiku

Një femër përderisa ishte duke lëvizur me veturën “Renault” me targa lokale, është vetaksidentuar dhe…

2 weeks ago

LAJMI I FUNDIT: Pas mesazheve kërcënuese, Atdheu sulmohet nga disa persona

Mbrëmjen e djeshme ka ndodhur një ngjarje aspak e zakontë për Atdheun, konkurrentin e ‘’Përputhen’’.…

1 month ago

Kjo ësht gruaja e Adem Jasharit, e papërkulur deri në frymën e fundit!

Për figurën e Adem Jasharit kemi dëgjuar shumë, ai ka qenë dhe vazhdon të mbetet…

1 month ago