Categories: Lajme

Jo Murat Jashari: Vjosa Osmani thotë se qytetarët e votuan atë për Presidente

U.d. së Presidentes, Vjosa Osmani ka folur rreth kandidaturës së saj për presidente pasi që të formohet Qeveria dhe Kuvendi.

Ajo ka thënë se deri më tani nuk kanë biseduar me asnjë subjekt politik për të qëndruar në sallë, ose për ta votuar atë për presidente.

“Ne do të ju bëjmë thirrje që të ruajmë stabilitetin institucional, ky ka qenë vullneti i qytetarëve dhe duhet të respektohet. Nuk ka mundësi tjetër, nëse nuk votohet presidenti atëherë vendi shkon në zgjedhje pas 45 ditësh, ashtu diçka”, ka thënë Osmani në Kallxo, transmeton Periskopi.E pyetur nëse kërkohet nga partitë e tjera që një emër tjetër konsensual të propozohet, ose edhe Murat Jashari, Osmani ka thënë se është marrë vesh me Vetëvendosjen që ajo të jetë kandidate për presidente dhe nuk ka ‘plan B’ për këtë çështje.

“Ne i kemi treguar qytetarit në fushatë që Vjosa Osmani është kandidatë për presidente, pra unë jam votuar për presidente… Plani nga A deri në ZH është ky”, ka thënë Osmani. /Periskopi/

cima4

Recent Posts

LAJMI I FUNDIT: Jepet lajmi i shumëpritur, me këtë datë pritet të hapen diskotekat!

Vitin e kaluar diskotekat në Kosovë nuk ishin të hapura si pasojë e pandemisë Covid…

7 days ago

Detaje nga krimi makabër në Drenas, ja kush është djali që mbeti i vrarë dhe babai i plagosur rëndë FOTO

Detaje nga krimi makabër në Drenas, ja kush është djali që mbeti i vrarë dhe…

1 week ago

Ky është i dyshuari për vrasjen e të miturit dhe plagosjen e babait të tij në Drenas

Nga të shtënat me armë zjarri sonte në pyllin e fshatit Gradicë në Drenas u…

2 weeks ago

LAJMI I FUNDIT: O zot me ta keput shpirtin kjo është vajza që vdiq mbrëmë në aksident trafiku

Një femër përderisa ishte duke lëvizur me veturën “Renault” me targa lokale, është vetaksidentuar dhe…

2 weeks ago

LAJMI I FUNDIT: Pas mesazheve kërcënuese, Atdheu sulmohet nga disa persona

Mbrëmjen e djeshme ka ndodhur një ngjarje aspak e zakontë për Atdheun, konkurrentin e ‘’Përputhen’’.…

1 month ago

Kjo ësht gruaja e Adem Jasharit, e papërkulur deri në frymën e fundit!

Për figurën e Adem Jasharit kemi dëgjuar shumë, ai ka qenë dhe vazhdon të mbetet…

1 month ago