Kjo është 17 vjeçarja nga Klina e cila u shkel sot nga treni

0
254

Jehona Sefer Gashi, nga fshati Jashanicë, e lindur më 23.5.2002 është vajza që humbi jetën sot nga treni rreth orës 12:45.

Një gjimnaziste në Klinë, e humbi jetën sot aksidentalisht.Atë e goditi treni, teksa e ndjera po shkonte për mësim.Prindërit e viktimës kanë akuzuar drejtuesin e trenit për mos kujdes dhe përgjegjës për vdekjen e të bijes.
Një nga dëshmitaret e rastit ka deklaruar se treni ka aktivizuar borinë disa herë para se t’i afrohej vendit ku ndodhet viktima, por sipas tij ajo nuk e ka dëgjuar pasi që ka pasur kufje në vesh.E një tjetër dëshmitar deklaroi se shkak i këtij aksidenti është edhe mos funksionimi i sinjalizuesve.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here