Categories: Lajme

Lajm Fantastikë: Nga e hëna, 250 euro për secilin qytetarë në..? JA DETAJET

450 milionë euro është shuma që do t’i kushtonte buxhetit të Kosovës, në rast se ndahen nga 250 euro për secilin qytetarë, për ta tejkaluar krizën ekonomike në kohë pandemie. Këtë ide e ka dhënë një vullnetar në luftën ndaj Covid-19, Shenoll Muharremi.

Sipas tij, shteti nuk ka kapacitete që ta bëjë këtë për qytetarët, derisa ka marrë shembuj të ngjashëm nga vendet e rajonit, që tashmë kanë implementuar një ide të ngjashme. Shikojeni reagimin e plotë:

Nëse Kosova i jep secilit qytetar të saj nga 250€ për me e ndihmuar ekonominë vendore, çka ndodhë?

Po bankrotojshin €450,000,000 për një masë kaq të vogël dhe thjeshtë. Sa për me kuptu sa kemi mjete në dispozicion. Përndryshe disa shtete dhuruan vauçerë për qytetarët që të shpenzojnë më shumë për t’i përkrahur bizneset lokale dhe vendore.

cima4

Recent Posts

LAJMI I FUNDIT: Garip Sahiti kandidat për deputet nga PDK-ja,numër 106!

Dega e Partisë Demokratike në Shtërpcë përmës një njoftimi në faqen e saj ne Facebook…

2 days ago

Plani i PDK-së, rritje e pagës minimale deri në 300 euro e rritje pensionesh deri në 40% nga dat..!

Plani i PDK-së, rritje e pagës minimale deri në 300 euro e rritje pensionesh deri…

4 days ago

LAJMI I FUNDIT: Nëna e Hashim Thaçit dërgohet në Spital, ja gjendja e saj! (VIDEO)

Nëna e presidentit Hashim Thaçi, Hyra Thaçi, është shtrirë gjatë ditëve të fundit në Klinikën…

4 weeks ago

Osmani nesër ose pasnesër shpallë datën e zgjedhjeve. Kjo mund të jetë data…

Ushtruesja e Detyrës së Presidentit, Vjosa Osmani pritet që nesër ose pasnesër të caktoj datën…

4 weeks ago

Arjan Çani: Nëse do isha kosovar KURR s’do e votoja Albin Kurtin, është krijuar e majta radikale

Arjan Çani: Nëse do isha kosovar s’do e votoja Albin Kurtin, Nuk e mbaj kur…

4 weeks ago

Përgatituni: Iu pret mot me shi e borë në dy ditët e muajit..!

Mësoni se ҫfarë moti do të mbretërojë në dy ditët në vazhdim në vendin tonë.…

4 weeks ago