Categories: Lajme

LAJMI I FUNDIT: Garip Sahiti kandidat për deputet nga PDK-ja,numër 106!

Dega e Partisë Demokratike në Shtërpcë përmës një njoftimi në faqen e saj ne Facebook ka bërë me dije se Garip Sahiti është kandidat për deputet nga PDK-ja!

Ja positimi i plotë:Rimëkëmbja merr jetë vetëm atëherë kur një grup i profesionalizuar merr besueshmërinë ta kthejë Kosovën në binarët e rimëkëmbjes në gjitha fushat qeverisëse andaj PDK ka besuar në aftësitë e z.Garip Sahiti që ta përfaqësojë denjësishtë Komunën e Shtërpcës dhe ti jap parlamentit të Kosovës zërin e një njeriu të përgjegjshëm dhe me vizion të qartë.

Garip Sahiti si i nominuar për deputet të legjislaturës së ardhëshme gëzon përkrahjen unanime jo vetëm të degës së Shtërpcës qe e nominoi por edhe gjithë votuesve të PDK.
PDK është e nderuar me një kandidat të tillë dhe pret një përfaqësim dinjitoz.
Suksese

cima4

Recent Posts

Jo Murat Jashari: Vjosa Osmani thotë se qytetarët e votuan atë për Presidente

U.d. së Presidentes, Vjosa Osmani ka folur rreth kandidaturës së saj për presidente pasi që…

17 hours ago

LAJMI I FUNDIT: Lista e plotë e deputetëve të mundshëm të LVV-së në Kuvend

Nga zgjedhjet e 14 shkurtit 2021, deri tani sipas rezultateve preliminare, Lëvizja Vetëvendosje ka dalë…

19 hours ago

E FUNDIT: “Albin Kurti do ta bashkojë Kosovën me Shqipërinë për 18 muaj”

Bleron Baraliu, analist politik, ka thënë se kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti, përpara përfundimit të…

3 days ago

Një lajm i mrekullueshëm për të gjithë fansat e serialit “Kafeneja jonë”

“Kafeneja jonë” është një prej serialeve që ka mbetur në kujtesën e publikut. Pavarësisht viteve…

3 days ago

Isa Mustafa : Isa Mustafa: Zoti ju marroftë juve qe jau dhat voten VV-S (VIDEO)

Isa Mustafa i binudr qe kan punuar shum per kosoven ja qka thot. Isa ju…

3 days ago

Arjan Konomi me lot në sy, tregon si ia kishte shpëtuar jetën Albin Kurti

Arjan Konomi, opinionisti i emisionit më të ndjekur në Shqipëri, “Përputhen” që në Top Chanel…

4 days ago