Categories: Lajme

LAJMI I FUNDIT: Lista e plotë e deputetëve të mundshëm të LVV-së në Kuvend

Nga zgjedhjet e 14 shkurtit 2021, deri tani sipas rezultateve preliminare, Lëvizja Vetëvendosje ka dalë partia e parë me 47.85% apo 378,550 vota.

Albin Kurti, leader of the Self-Determination movement (Vetevendosje), attends a campaign rally in Mitrovica, Kosovo, September 25, 2019. Picture taken September 25, 2019. REUTERS/Laura Hasani – RC19C993F4C0

Sipas këtyre rezultateve, LVV-ja pritet t’i ketë 56 deputetë në Kuvendin e Kosovës.

Telegrafi ka siguruar listën e 56 deputetëve të mundshëm të LVV-së në legjislaturën e tetë të Kuvendit, pas numërimit të mbi 90% të votave pa përfshirë votat me kusht dhe ato të diasporës.

Në këtë listë bëjnë pjesë edhe disa nga kandidatët për deputetë nga lista “Guxo” e Vjosa Osmanit.

Kjo listë mund të pësojë ndryshime pas numërimit të votave me kusht edhe atyre të diasporës.

Më poshtë keni emrat e deputetëve të mundshëm të LVV-së, të radhitur në mënyrë alfabetike.

cima4

Recent Posts

LAJMI I FUNDIT: Jepet lajmi i shumëpritur, me këtë datë pritet të hapen diskotekat!

Vitin e kaluar diskotekat në Kosovë nuk ishin të hapura si pasojë e pandemisë Covid…

7 days ago

Detaje nga krimi makabër në Drenas, ja kush është djali që mbeti i vrarë dhe babai i plagosur rëndë FOTO

Detaje nga krimi makabër në Drenas, ja kush është djali që mbeti i vrarë dhe…

1 week ago

Ky është i dyshuari për vrasjen e të miturit dhe plagosjen e babait të tij në Drenas

Nga të shtënat me armë zjarri sonte në pyllin e fshatit Gradicë në Drenas u…

2 weeks ago

LAJMI I FUNDIT: O zot me ta keput shpirtin kjo është vajza që vdiq mbrëmë në aksident trafiku

Një femër përderisa ishte duke lëvizur me veturën “Renault” me targa lokale, është vetaksidentuar dhe…

2 weeks ago

LAJMI I FUNDIT: Pas mesazheve kërcënuese, Atdheu sulmohet nga disa persona

Mbrëmjen e djeshme ka ndodhur një ngjarje aspak e zakontë për Atdheun, konkurrentin e ‘’Përputhen’’.…

1 month ago

Kjo ësht gruaja e Adem Jasharit, e papërkulur deri në frymën e fundit!

Për figurën e Adem Jasharit kemi dëgjuar shumë, ai ka qenë dhe vazhdon të mbetet…

1 month ago