Lista e plotë e kandidatëve të LDK-së me numrin e votave

0
217

Të dielën u mbajtën zgjedhjet në vendin tonë, sovrani vendosi për ndryshim dhe përfaqësuesit e tyre.

Lëvizja Vetëvendosje, derisa LDK mbeti e dyti, pasuar nga PDK.Derisa KQZ kanë publikuar rezultatet preliminare, tashmë jo zyrtarisht janë publikuar edhe votat e kandidatëve për deputetë, shkruan Indeksonline.

Këto janë rezultatet për kandidatët e LDK-së në Komunën e Prizrenit, derisa mungojnë të dhënat nga 28 vendvotime, për shkaqe teknike.

Sipas kësaj liste më të votuarit janë:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here