Majlinda garon për të artën – këtu e shikoni live

0
286

Majlinda Kelmendi është në garë për medalje të artë në Grand Slamin e Abu Dhabit, në kategorinë deri 52 kilogramë.Kampionia olimpike pas pak do ta zhvillojë duelin final, me italianen Odette Giuffrida, transmeton Insporti.

Majlinda kështu takohet me kundërshtaren që e kishte mposhtur pikërisht për medaljen e artë olimpike në Lojërat Olimpike të Rios, tri vite më parë.Paraprakisht, Majlinda në këtë grand slam triumfoi ndaj xhudisteve Salimata Fofana (Bregu i Fildishtë), Anna Kazyulina (Kazakistan), Park Da Sol (Kore e Jugut), dhe Chelsie Giles (Britania e Madhe).Ndeshjen finale të Majlinda Kelmendit mund ta shikoni në linkun më poshtë

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here