Me vetem kete perberes qe kushton kaq lire, ju mund te largoni eren e pakendeshme te gojes

0
254

Fryma e ke.qe mund të shkaktohet nga shumë faktorë, duke filluar nga higjiena e dobët deri tek prania e baktereve të caktuara në gojë. Gargarat komerciale shpesh përmbajnë shumë kim.ikate dhe ngjyra, të cilat mund të shkaktojnë dë.me se.ri.oze për shëndetin tonë. Pa numëruar alk.o.lin, i cili mund të su. lm.ojë mishin e dhëmbëve.

Nëse dëshironi të largoni frymën e ke.qe dhe freskoni gojën natyrshëm, mjeti i mëposhtëm do të jetë për ju.

Është një metodë natyrale që lehtë mund ta përgatisni në shtëpi. Nuk ka efekt sekondar, është e sigurtë dhe nuk su.lm.on smaltin e dhëmbëve.

Keni nevojë: 2 limona, 1 gotë ujë të ngrohtë, 1 lugë çaji sodë buke dhe gjysmë lugë çaji pluhur kanelle.

Hidhni në një shishe lëngun e dy limoneve, kanellën dhe sodën. Shto ujë të vakët dhe përziejeni mirë derisa të gjithë përbërësit të jenë të integruar.

Përdoreni këtë il.a.ç për të bërë 2 ose 3 gargara prej rreth 1 minutë secila. Kjo gargarë natyrale eli.minon frymën e ke.qe falë vetive të mëdha antiba.kte.riale të kanellës, të cilat su.lm.oj.në bakteret që shkaktojnë erën e ke.qe.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here