Categories: Lajme

Në Shtërpce më i votuari i PDK-së nuk ka qenë Enver Hoxhaj por kandidati për deputet, Garip Sahiti

Në garën elektorale për zgjedhjet e jashtëzakonshme parlamentare në Kosovë, që u mbyllën më 14 shkurt, kanë mobilizuar partitë politike për të gjetur format dhe metodat që aty ku është e mundur të marrin vota për partitë e tyre.

E tillë është edhe qasja e PDK-së në këto zgjedhje, ku përkundër se në një komunë me shumicë serbe si Shtërpca, kanë arritur që të marrin vota.

Kështu në bazë të listës së votave që ka siguruar IndeksOnline, në Shtërpce më i votuari i PDK-së nuk ka qenë bartësi i listës Enver Hoxhaj që ka marr 255 vota, por kandidati për deputet, Garip Sahiti që ka marr 333 vota, ndërsa e treta në listë më e votuara është Kosovare Murseli me 219 vota.

cima4

Recent Posts

Jo Murat Jashari: Vjosa Osmani thotë se qytetarët e votuan atë për Presidente

U.d. së Presidentes, Vjosa Osmani ka folur rreth kandidaturës së saj për presidente pasi që…

16 hours ago

LAJMI I FUNDIT: Lista e plotë e deputetëve të mundshëm të LVV-së në Kuvend

Nga zgjedhjet e 14 shkurtit 2021, deri tani sipas rezultateve preliminare, Lëvizja Vetëvendosje ka dalë…

19 hours ago

E FUNDIT: “Albin Kurti do ta bashkojë Kosovën me Shqipërinë për 18 muaj”

Bleron Baraliu, analist politik, ka thënë se kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti, përpara përfundimit të…

3 days ago

Një lajm i mrekullueshëm për të gjithë fansat e serialit “Kafeneja jonë”

“Kafeneja jonë” është një prej serialeve që ka mbetur në kujtesën e publikut. Pavarësisht viteve…

3 days ago

Isa Mustafa : Isa Mustafa: Zoti ju marroftë juve qe jau dhat voten VV-S (VIDEO)

Isa Mustafa i binudr qe kan punuar shum per kosoven ja qka thot. Isa ju…

3 days ago

Arjan Konomi me lot në sy, tregon si ia kishte shpëtuar jetën Albin Kurti

Arjan Konomi, opinionisti i emisionit më të ndjekur në Shqipëri, “Përputhen” që në Top Chanel…

4 days ago