Categories: Sport

Nuk do ta besoni se ku punon boksieri i famshëm Luan Krasniqi! Do befasoheni!

Luan Krasniqi është figura më e njohur e historisë së boksit shqiptar. Ai, ka luftuar si luan në ringje të mëdha, duke fituar titujt më të lakmuar.

Luan Krasniqi mbetet interesant për publikun shqiptar dhe botëror. Jeta dhe eksperiencat e tij nuk janë të zakonshme. Në “Kosovare” zbulojmë anën tjetër të boksierit që shumë herë n aka bërë krenar.Familja: Ka katër motra dhe dy vëllezer.
Identiteti: “E shoh veten si kosovaro-gjerman”.Mërgimi: Luani ka ikur nga Kosova në Gjermani në vitin 1987.Dashuria: Është martuar me Suedan.Shkollimi: Specialist i financave në Wustenrot
Trajner i fuqisë: Ted Lackner (shok i Arnold Schwarzenegger-it).Fati: Ka dashur të bëhet atlet i dhjetëgarëshit, por për shkak se një palë atlete kanë kushtuar shtrenjtë, ka vendosur të merret me boks.Alkooli: Nuk është dehur kurrë.Parate: Ka lënë në një taksi 15.000 euro dhe më vonë e ka gjetur edhe shoferin edhe paratë.Veturat: Porsche Carrera dhe Cayenne.Aftesitë në kuzhinë:

Di të gatuaj vetëm shpageta me sos të domateve.Shtepia: Ka shtëpi 300 metra katrore në një tokë prej 6.000 metra katrorë në Neckar.Punë për qejfi: Ka dëshirë ta presë barin me kosë të traktorit.Idhujt: Max Schmeling dhe Muhammad Ali.Olimpiada: Ka fituar medaljen e bronztë më 1996 në Atlantë.
Vellezerit Klitschko për të: Janë makina që dëshirojnë të shkatërrojnë.Fitimi më i madh: 1.5 milion euro kundër Brewsterit.
Punë tjetër: Përkthyes në Gjykaten e Rottweilit.Religjioni: Beson në Zot.Bëhet nervoz: Kur dikush I thotë se nuk është gjerman.Rinia: Ka dashur ta thërrasin Leonhard Kramer.E urren: Boksin e femrave.Hobi: Skijimi dhe vizatimi.
Pasioni: Ka deshirë të luaje në bursa.
Moto: “Kush e nderpren sot, nesër nuk do të jetë kurrë aq i mirë sa duhet”.Numri i këpucëve: 47
Armiku: Menaxheri i Univerzumit, Jean-Marcel Narzt, që ia ka mohuar të boksojë në klasën botërore.Sherbimi ushtarak: Ka dashur të bëhet ushtar me orar të caktuar, por ka vendosur të marrë një diplomë.Frika: Pasi ka dale nga vetura, gjatë një kontrolli në SHBA, policët ia kanë drejtuar pistoletën në kokë.Flokët: Më herët ka pasur frizurë të stilit “afro”.Gjuhët: Flet gjermanisht, anglisht, italisht, shqip dhe serbokroatisht.

cima4

Recent Posts

Jo Murat Jashari: Vjosa Osmani thotë se qytetarët e votuan atë për Presidente

U.d. së Presidentes, Vjosa Osmani ka folur rreth kandidaturës së saj për presidente pasi që…

17 hours ago

LAJMI I FUNDIT: Lista e plotë e deputetëve të mundshëm të LVV-së në Kuvend

Nga zgjedhjet e 14 shkurtit 2021, deri tani sipas rezultateve preliminare, Lëvizja Vetëvendosje ka dalë…

20 hours ago

E FUNDIT: “Albin Kurti do ta bashkojë Kosovën me Shqipërinë për 18 muaj”

Bleron Baraliu, analist politik, ka thënë se kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti, përpara përfundimit të…

3 days ago

Një lajm i mrekullueshëm për të gjithë fansat e serialit “Kafeneja jonë”

“Kafeneja jonë” është një prej serialeve që ka mbetur në kujtesën e publikut. Pavarësisht viteve…

3 days ago

Isa Mustafa : Isa Mustafa: Zoti ju marroftë juve qe jau dhat voten VV-S (VIDEO)

Isa Mustafa i binudr qe kan punuar shum per kosoven ja qka thot. Isa ju…

3 days ago

Arjan Konomi me lot në sy, tregon si ia kishte shpëtuar jetën Albin Kurti

Arjan Konomi, opinionisti i emisionit më të ndjekur në Shqipëri, “Përputhen” që në Top Chanel…

4 days ago