Nuk e paskemi pas ditur : Neqoftese hani kastravec cdo dite ne trupin tuaj do te ndodhin keto 10 gjera te…

0
240

Nuk e paskemi pas ditur : Neqoftese hani kastravec cdo dite ne trupin tuaj do te ndodhin keto 10 gjera
Që në kohët e lashta, kastravecat janë përdorur në Indi si për ushqim, ashtu dhe në mjekësinë tradicionale. Kjo ndodh sepse, në vende të ngrohta si India, kastravecat sigurojnë hidratim dhe freski të nevojshme në trup. Dhe ky nuk është i vetmi përfitim që ofron ky frut (po, është frut dhe perime njëkohësisht sipas definicionit shkencor),hap hapsiren e meposhtme / vazhdo lajmin e plote

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here