Si te kuptojme nese jemi te prekur nga CoronaVirusi brenda 10 Sekondave?

0
746

Gjithandej degjojme vetem lajme mbi kete viroze te cuditshme qe ka prekur shume njerez dhe ka pasur viktima ne mbare boten.

Mirepo duke qene se eshte nje virus i ri dhe i panjohur per shkencen, thjesht kane dale teori se si te mund ta parandalojme, si te kurohet dhe po ashtu si te informohet popullata edhe per shenjat e para qe shfaqen ne organizem kur jemi infektuar

Gjithandej degjojme vetem lajme mbi kete viroze te cuditshme qe ka prekur shume njerez dhe ka pasur viktima ne mbare boten.Ekziston mundësia që ajo të mbetet e fjetur pas një periudhe fillestare të sëmundjes me simptoma minimale, përpara se të sulmojë mushkëritë. Ose gjithmonë ekziston një gabim njerëzor siç është testimi i pasaktë ose pacientët që dalin nga spitali para kohë.

Në mënyrë tipike, kur një infeksion viral mposhtet nga sistemi imunitar i trupit, ai e di se si ta mposhtë përsëri sepse janë imunë.

Anthony Fauci, drejtori i Institutit Kombëtar të Alergjisë dhe Sëmundjeve Infektive, u shpreh në një seancë dëgjimore para Komisionit të Mbikëqyrjes së Shtëpisë dhe Reformës të enjten: “Ne nuk e kemi vërtetuar zyrtarisht atë, por ka shumë të ngjarë që të ndodhë kështu. Sepse nëse ky vepron si çdo virus tjetër, pasi të shëroheni, nuk do të riinfektoheni. ”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here