Categories: Lajme

Zyrtare: Kushtetuesja hedh poshtë votën e Arifit, vendi shkon në zgjedhje

Pritet që Kushtetuesja ta shpallë të pavlefshme votën e deputetit Arifi, vendi në prag të zgjedhjeve
Vota e deputetit Etem Arifi që ishte vendimtare për zgjedhjen e Qeverisë Hoti më 3 qershor pritet të shpallet e pavlefshme nga Gjykata Kushtetuese. Kështu i ka thënë Kohës një burim i sigurt, duke paralajmëruar se vendimi tashmë është marrë, vetëm mbetet për tu publikuar.

“Gjykata e ka shpallë nul votën e Arifit, dhe ka konstatuar që Qeveria Gjykata Kushtetuese ka dalur me vendim zyrtar për çështjen e votës së Etem Arifit për zgjedhjen e Qeverisë Hoti.Nga vendimi i kësaj Kushtetuese thuhet se dikush që është i denuar me vepër penale me një vendim gjyqësor nuk mund të jetë kandidat pë deputet të Kosovës.

cima4

Recent Posts

LAJMI I FUNDIT: Garip Sahiti kandidat për deputet nga PDK-ja,numër 106!

Dega e Partisë Demokratike në Shtërpcë përmës një njoftimi në faqen e saj ne Facebook…

2 days ago

Plani i PDK-së, rritje e pagës minimale deri në 300 euro e rritje pensionesh deri në 40% nga dat..!

Plani i PDK-së, rritje e pagës minimale deri në 300 euro e rritje pensionesh deri…

4 days ago

LAJMI I FUNDIT: Nëna e Hashim Thaçit dërgohet në Spital, ja gjendja e saj! (VIDEO)

Nëna e presidentit Hashim Thaçi, Hyra Thaçi, është shtrirë gjatë ditëve të fundit në Klinikën…

4 weeks ago

Osmani nesër ose pasnesër shpallë datën e zgjedhjeve. Kjo mund të jetë data…

Ushtruesja e Detyrës së Presidentit, Vjosa Osmani pritet që nesër ose pasnesër të caktoj datën…

4 weeks ago

Arjan Çani: Nëse do isha kosovar KURR s’do e votoja Albin Kurtin, është krijuar e majta radikale

Arjan Çani: Nëse do isha kosovar s’do e votoja Albin Kurtin, Nuk e mbaj kur…

4 weeks ago

Përgatituni: Iu pret mot me shi e borë në dy ditët e muajit..!

Mësoni se ҫfarë moti do të mbretërojë në dy ditët në vazhdim në vendin tonë.…

4 weeks ago