Categories: Lajme

LAJMI I FUNDIT: Jepet lajmi i shumëpritur, me këtë datë pritet të hapen diskotekat!

Vitin e kaluar diskotekat në Kosovë nuk ishin të hapura si pasojë e pandemisë Covid 19.

Por, këtë vit pritet që gjatë verës, diskotekat të hapen, transmeton Indeksonline.Pronari i njërës nga diskotekat më të njohura në Prishtinë, Ardian Hoxha në emisionin “Libero” në ATV tha se shpreson që me datën 15 qershor të hapen.
“Ne shpresë dhe kërkesë e kemi datën 15 qershor, se me këtë datë hapet komplet Shqipëria. Jemi duke u përgatitur që me datën 15 qershor të hapemi”, u shprehë ai.
Nga Ministria e Shëndetësisë ende nuk ka ndonjë deklaratë zyrtare në lidhje me hapjen e diskotekave.

Aktualisht, diskotekat po vazhdojnë të jenë mbyllura./Indeksonline/

cima4

Recent Posts

LAJMI I FUNDIT:Kadri Veseli kthehet në Kosovë, ndodhet në Mitrovicë

Ish-kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, është liruar për vizitë nga Haga ku…

3 days ago

Detaje nga krimi makabër në Drenas, ja kush është djali që mbeti i vrarë dhe babai i plagosur rëndë FOTO

Detaje nga krimi makabër në Drenas, ja kush është djali që mbeti i vrarë dhe…

4 weeks ago

Ky është i dyshuari për vrasjen e të miturit dhe plagosjen e babait të tij në Drenas

Nga të shtënat me armë zjarri sonte në pyllin e fshatit Gradicë në Drenas u…

1 month ago

LAJMI I FUNDIT: O zot me ta keput shpirtin kjo është vajza që vdiq mbrëmë në aksident trafiku

Një femër përderisa ishte duke lëvizur me veturën “Renault” me targa lokale, është vetaksidentuar dhe…

1 month ago

LAJMI I FUNDIT: Pas mesazheve kërcënuese, Atdheu sulmohet nga disa persona

Mbrëmjen e djeshme ka ndodhur një ngjarje aspak e zakontë për Atdheun, konkurrentin e ‘’Përputhen’’.…

2 months ago

Kjo ësht gruaja e Adem Jasharit, e papërkulur deri në frymën e fundit!

Për figurën e Adem Jasharit kemi dëgjuar shumë, ai ka qenë dhe vazhdon të mbetet…

2 months ago