Categories: Lajme

LAJMI I FUNDIT: PZAP e refuzon Albin Kurtin e VV-në

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa e ka refuzuar kërkesën e VV-së, ne lidhje me mos certifikimin e Albin Kurtit dhe pesë kandidatëve tjerë për deputet.Gazeta Blic merr vesh se ankesa e VV-së është refuzuar.Ndërkohë ka rënë web faqja e PZAP-së ku është publikuar vendimi.

VV dhe partitë tjera kanë drejtë ankese në Gjykatën Supreme.Gazeta Blic më herët e publikoi vendimin e PZAP-së, në lidhje me ankesën e Partisë së Ashkalinjëve për Integrim.Sipas këtij vendimi, madje partitë s’kanë të drejtë as zëvendësimin e kandidatëve me kandidatë tjerë.

cima4

Recent Posts

2 days ago

5 days ago

1 week ago

1 week ago

1 week ago

Kjo është bashkëshortja bukuroshe e ministrit Lumir Abdixhiku

A e njihni bashkëshorten bukuroshe të ministrit Lumir Abdixhiku? Lumir Abdixhiku është ministri i ri…

1 week ago